| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu platesc abonamentul cosmote facut doar cu buletinul ce se intampla?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca abonamentul se anuleaza si o sa platesti mai mult, la valoarea abonamentului se vor adauga penalitati de intarziere si, eventual, cheltuieli de judecata si de executare silita.

| BiuL a răspuns:

Ti-l suspenda si te someaza sa platesti penalizari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai intai iti inchid abonamentul apoi datoriile tale sunt preluate de o firma de recuperari care o sa te bata la cap sa platesti pana te da in judecata si se ajunge la executare silita

| Hεrεtik a răspuns (pentru suntserios):

Pai ce executare silita daca nu am bunuri pe numele meu si am facut doar cu buletinul nu si cu contractul de casa.

| DenisIonut01 a răspuns:

Te da in judecată. Totusi maicamea nu a mai plătit dar vad ca nu sa întâmplat nimic

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

O sa ramai in baza lor de date ca datornic

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Se ajunge in instanta.

| Alinamark a răspuns:

Iti suspenda abonamentul, in urmatoarea perioada iti vor trimite notificarii, vor adauga penalizari de intarziere si peste 4-5 ani in loc de 100 de lei o sa ai o datorie catre ei de 1000 lei si vor apela la un executor judecatoresc care v-a incerca sa recupereze suma. Suma poate fii recuperata prin executarea unui bun, masina, imobil etc sau oprire pe salar.