| Ananas222 a întrebat:

Sunt elev(la liceu) si astazi am circulat cu autobuzul având abonamenteul expirat de 5 zile si, bineînțeles am fost verificat de controlori.Le am dat abonamentul expirat(in celelalte 4 zile cand am mers cu el expirat l-am prezentat controlorilor,care nu mi-au zis nimic). Controlorul mi-a spus ca este expirat,a pastrat abonamentul,mi-a cerut buletinul(nu-l aveam), a aratat abonamentul altui calator, iar apoi m-a lasat sa cobor, dar nu inainte sa imi spuna ca voi primi amenda prin posta.Va intreb:nu era normal sa ma dea jos din autobuz si sa faca(daca l-au facut) procesul verbal in prezenta mea? Credeti ca mi-au dat amenda,sau au vrut doar sa ma sperie? Voi primi PV prin posta? Daca da, in cat timp? Daca nu platesc amenda ce se intampla? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Trebuie proces verbal la asa ceva.Stai calm.

2 răspunsuri:
| KRLL a răspuns:

Daca nu i-ai dat buletinul, pe adresa si numele cui trimite amenda? Calmeaza-te, nu primesti nici o amenda.

| Ananas222 explică (pentru KRLL):

Pai cand am facut abonamentul(expirat) am dat buletinul sa scrie datele alea