| Денис_Богдан_1999 a întrebat:

Daca o firma a dat faliment, nu mai exista, un fost angajat mai are posibilitatea de a obtine o adeverinta de munca de la aceea intreprindere, si daca da care este modalitatea.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de 2011 exista carnetul de munca, unde erau inscrise toate angaarile si modificarile contractului individual de munca si acesta este necesar pentru inscrierea la pensie.
Dupa 2011 CIM era inregistrat la ITM din judetul unde era angajat si se poate obtine o adeverinta de acolo.

12 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu cred ca mai poate, e ca si inexistenta.

| Salontanul a răspuns (pentru katy):

N-ar fi mai bine sa raspunzi cand stii?

| katy a răspuns (pentru Salontanul):

De asta am folosit cuvantul "cred", pentru ca nu sunt sigura, e doar o ipoteza, nu fi samanta de scandalwinking

| Salontanul a răspuns (pentru katy):

Mai bine "samanta de scandal" decat "dsamanta de incurca lume". Invata sa te abtii de la a da sfaturi cand nu cunosti!

| katy a răspuns (pentru Salontanul):

Dragule,daca ai intelege si ceea ce citesti, ai observa ca exista o diferenta atunci cand spui : "cred" si atunci cand spui " asa este ". Dar stai linistit, eu te inteleg, nu toata lumea poate face doua lucruri deodata happy

| Salontanul a răspuns (pentru katy):

Asta e! Ma mir ca intelegi! Ca nu prea prezinti incredere.

| katy a răspuns (pentru Salontanul):

Bati campii aiurea! O zi frumoasa! happy

| katy a răspuns:

Ti-l dau pe al sotului eventual, poate vrei sa te cunosti cu el. Timpul meu e pretios dragule.mi-ar fi placut sa stau de vorba cu tine, daca ai fi spus ceva inteligent, asa ca nu imi irosesc timpul.

| Salontanul a răspuns (pentru katy):

Sotul tau nu ma intereseaza. Nu sunt din acea tagma dar poti sa mi-l dai si pe al lui. Ii pot recomanda un avocat bun la divort. Poate nu stie cu cine sta in casa!

| katy a răspuns (pentru Salontanul):

Vorbesti mult si aiurea ca sa nu spun prost happy

| Salontanul a răspuns (pentru katy):

Esti mereu asa de... sau este o ocazie speciala?
Parintii tai te-au rugat vreodata sa fugi de acasa?

| peperonies a răspuns:

Cand ai incheiat activitatea cu firma nu ti-au facut lichidare? nu ti-au dato foaie cu ai lucrat aici X ani?