| TpuUser111888333 a întrebat:

Buna,

Exista vreun IFN sau banca care sa ofere credite fara adeverinta de venit (neangajat)?

Am fost neangajat in ultimele 3 luni si o sa am din nou carte de munca doar din ianuarie (o sa fiu reangajat in acelasi loc in care am lucrat peste 10 ani).

Am nevoie de un credit urgent. Am posibilitatea de a garanta cu autoturismul personal; am gasit IFN-uri care acorda credite cu garnatie auto dar trebuie sa figurez ca si angajat in acel moment.

Mersi!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Până și IFN cer adeverință de angajat.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

IFN-urile sunt camatari semi-legalizati.
Bancile sunt camatari legalizati.
Fiecare abia asteapta sa nu-ti platesti rata la termen, imediat maresc dobanzile, iar la urma iau si izmenele de pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt camatari si interlopi locali, care iti iau masina imediat si-ti dau banii, dar asta nu recomand.