| matrix100 a întrebat:

Daca o firma are un angajat cu norma intreaga de 8 ore pe zi, sau a doua situatie are 2 angajati cu norma partiala de 4 ore pe zi, intr-un caz sau altu plateste mai mult salariu, sanatate, somaj si toate darile pentru respectivul salariat sau pentru cei 2 salariati sau din punct de vedere financiar angajatorul plateste aceesi suma de bani in ambele cazuri? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca salariul angajatului cu norma intreaga este egal cu suma salariilor celor 2 cu jumatate de norma atunci angajatorul plateste aceeasi suma a contributiilor.