| piciuk a întrebat:

Daca o persoana este arestata preventiv, sa spunem pentru un delict cat de cat semnificativ... legea permite transferarea acestuia in alt judet decat cel de resedinta la penitenciar de maxima securitate fara niciun proces sau sentinta? multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Da, am impresaia ca arestul preventiv se poate executa si in alte judete decatcel pe teritoriul caruia s-a petrecut fapta.

| bogdan_8133 a răspuns:

Daca platesti cautiunea nu stai dupa gratii pana nu se termina investigatiile... dar se pun anumite conditii:d