| XMX_1985 a întrebat:

Cum pot sa aflu unde a fost inchisa (in ce penitenciar din Romania) o persoana? Este transferata intr-un penitenciar din orasul natal sau la unul din orasul in care a fost arestata persoana respectiva?
Va rog sa ma ajutati, daca aveti cunostinte in domeniu.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| marsat a răspuns:

Stii unde a fost judecat? El va fi incarcerat la penitenciarul aflat in circumscriptia teritoriala a curtii de Apel din acea zona.Mai lasa niste detalii. Sau poti suna la Administratia Nationala a Penitenciarelor
Contact:
Str. Maria Ghiculeasa nr. 47
sector 2, Bucuresti
tel: 021-208. 61. 50
fax: 021-242. 05. 05,
e-mail:office@anp-just.ro

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Informatii poti afla de la Administratia Nationala a Penitenciarelor din cadrul Ministerului Justitiei, http://www.anp-just.ro/, aici gasesti date de contact. Numai bine!