| SimonaBubu a întrebat:

Dacă Rusia va ataca cu bombe nucleare, afectează și Bucureștiul?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Aerul raspandeste radioactivitatea in toate tarile posibile. 1 focos nuclear e suficient pentru ucraina sa nimiceasca toate centrarele nucleare, alea fac cat 8 explozii de cernobil la un loc. Sintomele care vin in coletul radioactiv sant - caderea parului, senzatie de voma, vomit, decojirea pielii de pe corp si basici albe de marimi aleatorii, ameteli, pierderi de memorie, dureri, organele interne se deterioreaza ca si cum le-ar manca cineva

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, ascunde te in dulaplaughing

| Frank51 a răspuns:

Reacția de fisiune nucleara produce radiație X, ca cea când faci radiografie, doar că de 100 de milioane de ori mai puternică. Orice ființă de pe planetă va murii în 30 de zile, cu excepția celor care se află în buncăre cu pereți de fier beton de 5-6 metrii.

| sadrian46 a răspuns (pentru Frank51):

Radiația X a unei bombe nucleare nu se propagă la distanțe mari.

| Frank51 a răspuns (pentru sadrian46):

Așa, și unde vorbeam eu de distanță?

| sadrian46 a răspuns (pentru Frank51):

Orice ființă de pe planetă va murii în 30 de zile.
Aici era implicată noțiunea de distanță. Orice ființă de pe planetă la ce distanță de o explozie nucleară? Pe ce bază susții că vor muri toate din cauza radiației X?

| Frank51 a răspuns (pentru sadrian46):

Radiația X nu vine doar din nucleul exploziei, ci și din materiale radioactive transmise prin aer, apă și sol. Dacă vorbeam strict de bombă ziceam că moare toată lumea instant, nu în 30 de zile. Cu cât suntem mai departe de explozie cu atât mai slabe sunt efectele, dar dacă este o bombă destul de mare, sau multe mici distribuite eficient, omoară toată planeta cu siguranță.

| SingleForOne a răspuns:

Doar daca va ajunge un nor de fum, dar foarte putin probabil, si mai putin probabil sa le foloseasca pe alea cele mai periculoase care afecteaza o zona larga.

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Ce legătură are București cu russia, nu afectează cu nimic

| Nermesan a răspuns:

Da,mai ales saloanele de pedichiura