| MZc a întrebat:

Daca stau in chirie si curge apa in baie la vecinul de sub mine, daca acest vecin doreste sa rezolve problema in instanta...cu cine o sa o rezolve cu mine sau cu proprietarul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In instanta o sa fie parat proprietarul si acesta o sa ceara apoi banii de la tine.

| darrio2007 a răspuns:

El cu proprietarul. Iar proprietarul cu tine.

| alina2k18 a răspuns:

Cu proprietaru nu cu tine dar sanse 0 de instanta laughing

| Saveluc a răspuns:

Cu proprietarul

| Heavenonearth a răspuns:

Cu proprietarul.Tu trebuie să vorbesti cu proprietarul că curge apa la tine...iar dacă proprietarul nu rezolvă nimic cu vecinul, poate el să îi dea în judecată.

| PetruM a răspuns:

Vinovăția în sistemul de drept românesc apartine celui care produce dauna nu celui care poseda imobilul. Tu vei fi tras la răspundere pentru dauna vecinului.