| jhdawjgjasg a întrebat:

Daca sunt arestat in Finlanda am dreptul sa sun acasa si daca am dupa cate zile de la arest pot suna acasa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul sa suni Ambasada Romaniei din Helsinki si aceasta iti va instiinta ruda pe care vrei s-o anunti. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai voie sa suni sau la rude sau la ambasada dar numai o data si tot in aceeasi zi

| messsi a răspuns:

Expertbig grinin finlanda pana in ro.e mult si semnalul e foarte slab asa ca trebuie sa fiedus acasa dupa care va fi arestat in Romania