| Melissa333 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Daca cineva a condus beat si fara permis de conducere si prima data ii face dosar si se mai intampla si a doua oara si ii face inca un dosar si e arestat preventiv 24 de ore, iar in urma deciziilor va fi dus spre parchetul judiciar si ei vor lua decizia, e posibil sa i prelungeasca la 30 de zile de arest preventiv?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, avand in vedere ca a comis cate 2 infractiuni de fiecare data: conducere fara permis si conducere sub influenta bauturilor alcoolice (daca alcoolemia a depasit 0, 8).

| Violleta2022 a răspuns:

Da, i se intocmeste dosar penal si poate face chiar puscarie, pentru ca are antecedente.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce se poate

| shrink a răspuns:

La un arest preventiv de 24 de ore sunt toate sansele sa fie prelungit la 30 de zile, depinde de judecator si gravitatea faptei - ceea ce e cazul in speta de mai sus

| SoHappy a răspuns:

Cand faci doua dosare penale mergi la puscarie. Mai ales ca sunt pentru aceeasi fapta. Va primi acum cu executare