| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt fost chirias, iar atunci cand am cerut sa imi faca contract dupa 4 ani jumatate de locuit in chirie la dansul timp in care tot timpul a refuzat sa incheie contract motivand ca "el nu face pentru ca nu vrea " pot face sesizare pentru evaziune fiscala? Mentinez ca am dovezi facturi de la utilitati mai vechi pt ca de cativa ani refuza sa imi arate facturi in schimb verificam totalul de plata la GDF SUEZ pe site sau la tel. La ultima factura din iulie am numarul facturii si soldul exact, am citatii judiciare trimise pe numele meu la acea adresa, am reclamatii si declaratii la politie ca am locuit acolo fara forme legale, am poze din curte, din fata portii, din camera unde am stat, am cheia de la poarta. Am codul vechi de client de la GDF SUEZ pt ca s-a schimbat contractul. Sunt doua familii in curte trei facturi si contoare pt gaz...

Sunt fost chirias si am foat dat afara dupa ce am obligat proprietarul sa imi faca contract. Vreau sa fac sesizare la politie ( am inteles ca se poate ) pt evaziune. Pot asta? Am destule dovezi?

1 răspuns:
| ZEU93 a răspuns:

Da, sunt destule dovezi.