| Niklik666 a întrebat:

Dacă sunt minora și sunt martora la proces, ma poate aduce cu mandat?
M-as duce sa declar puținul pe care îl știu și atât, dar ma tem... Și as vrea sa nu ajung la judecătorie

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te pot duce cu mandat de aducere, daca este nevoie de marturia ta.
P.S. Ti-am raspuns de mai multe ori, atat pe TPU, cat si privat. Chiar nu stiu ce n-ai inteles, am fost foarte clar. Crezi ca alt utilizator o sa-ti dea un raspuns mai bun?

| Niklik666 explică (pentru Ioandelasal):

Ma tem sa nu mi fie calitatea schimbata din martor in suspect sau inculpat.