| Nastia a întrebat:

Daca termin liceul si vreau sa dau la facultate, pot in acelasi timp sa iau somaj?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a beneficia de somaj, trebuie sa fii in evidenta AJPFM din judetul tau, in cautarea unui loc de munca.Nu poti beneficia de somaj.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti inscrie la somaj daca urmezi studii superioare dupa liceu. Numai bine!

| Nastia explică:

Suntem in Romania! Sa fim seriosi.visezi la bani multi, de fapt somaju de aproximativ 250 de lei.nu o suma exorbitanta.

| vyvyana a răspuns:

Nu happy soamjul se ia timp de 6 luni parca, doar daca nu continui studiile happy