| cristy_2788 a întrebat:

Daca termin scoala de subofiteri militari, iar cand intru pe servici nu imi place mai pot sa incerc la politie?
Intreb asta deoarece am inteles ca daca intri la M. A. P. N. nu mai poti incerca sa intri la M. A. I.

Răspuns Câştigător
| David_9315 a răspuns:

Daca intri in Mapn (de la soldat la ofiter) semnezi un contract de 10 ani prin care ii asiguri ca timp de 10 ani nu pleci din armata.
Dupa 10 ani demisionezi din sistem si te poti duce oriunde vrei tu.
Dar crede-ma ca o sa-ti placa.

3 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

NU, poti intra in M. A. I daca nu ai facut faculte specfica de politist, daca vrei sa devi politist trebuie sa ai faculte de politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incearca din prima la o institutie MAI e mai sigur si mai bine decat la MAPn!

| Nuia a răspuns:

Da se poate