| Albertamihaela1996 a întrebat:

Daca termini Facultatea de Administratie publică poti deveni ministru, deputat, poti lucra in parlament?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fii ales parlamentar sau sau desemnat ministru, mai ales daca te inscrii intr-un partid politic puternic si avansezi in ierarhia partidului.

| Violleta2022 a răspuns:

Deocamdata poti deveni functionar public, fiindca ministru sau deputat in parlamnet ajungi dupa 10-20de ani de experienta si doar daca te inscrii intr-un partid politic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dar acestea sunt funcții politice, le obții prin adeziunea la un partid, iar nu prin absolvirea unei facultăți.