| ionutalexandruion a întrebat:

Daca transport o cantitate de conbustibil (motorina) in portbagajul masinii personale spre ex 100 l pentru care detin bon fiscal, poate fi confiscata la un control al politiei chiar daca dovedesc prin bonul fiscal provenienta ei?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are de ce sa fie confiscata, daca ai cumparat-o legal.

| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa se lege de tine de conditiile in care se transporta combustibilul. Daca ai bon de provenienta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e legal procurata nu vad de ce ti ar confisca o

| MskDesign a răspuns:

Ce tot vorbesc acesti utilizatori ca nu iti va fi confiscat! Ai nevoie de o autorizatie speciala pentru transport de lichide inflamabile, pe care in nici un caz nu ai sa o obtii la o masina pentru uz personal/transport persoane.

| ionutalexandruion explică (pentru MskDesign):

Depinde de cantitate banuiesc ca daca transport 100-200 litri nu cred ca trebuie sa imi cumpar cisterna

| MskDesign a răspuns (pentru ionutalexandruion):

Nu depinde de cantitate ci de faptul ca transporti un material inflamabil intr-un vehicul neautorizat transporturilor speciale.

| ionutalexandruion explică (pentru MskDesign):

Ajuta ma te rog cu un link cu privire la legea care cuprinde acest aspect! multumesc!

| ionutalexandruion explică (pentru MskDesign):

Multumesc frumos pentru raspunsuri. o zi buna!

| MskDesign a răspuns (pentru ionutalexandruion):

Cu placere.

| floryn1993 a răspuns:

Nu se confisca ai cumparat cu bon fiscal are si statul RO de castigat ceva, numai atat frauda economica. happy