| comansorin a întrebat:

As vrea sa va intreb ce ati face voi daca ati fi presedintele / presedinta tarii? Cu ce ati ajuta tara?

Răspuns Câştigător
| CorinaaM a răspuns:

In primul rand i-as ajuta pe oamenii fara adapost,as construi mai multe fabrici etc pentru mai multe locuri de munca,as interzice locuirea/vizitarea tarii de catre tigani/rromi,as repara/reface starzile,as construi autostrazi,as construi mai multe scoli/licee/universitati pentru elevii de toate nivelele educationale,as incerca sa restaurez cladiriile memoriale,importante din tara, as ajuta DOAR persoanele care vor sa muceasca/sa invete(copii) cu bani sau ajutor social, as ajuta viitoarele mame/tati cu lectii psihologice despre /bebelusicopii/adolescenti.Oh...sunt atat de multe de facut in tara asta...pacat ca nu are cine sa le faca

9 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Ai uitat cumva sa scrii si ca este pentru tema de la scoala.

| comansorin explică (pentru Minnie):

Nu e tema pentru scoala e o curiozitate

| Reiikó a răspuns:

As repara strazile
As scade preturile la mancare, haine, benzina
As face un adapost pentru catei de pe strada nu cum vor astia sa ii omoare
In fata fiecarui bloc un parc pentru ca daca sunt copii mici si vor sa iasa afara sa ai unde sa ii duci daca nu vrei sa mergi mult
As interzice drogurile
As termina cladirile incepute si lasate
As vrea sa se intample toate astea dar sunt vise!

| iEmonel a răspuns:

M-as pisa pe Casa Poporului si pe toti aia care se aduna in fata ei.

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Eu as construi case pentru cei saraci si as face mai multe parcuri si locuri de munca. Asta are nevoie Romania

| Wehrmacht a răspuns:

S-ar face cerul rosu in timp ce v-asi pune pe toti sa invartiti o roata uriasa care nu foloseste la nimic, numai asa d-al dracu, in timp ce stau pe tron.Na ca am uitat cum se face emoticonul ala cu fata de drac.

| comansorin explică (pentru Wehrmacht):

Se face asa : devil ok pa

| stweety10 a răspuns:

Hai sa fim seriosi, de cand m`am nascut am tot vazut presedinti si primari care zic ca fac si fac de nu mai fac deloc. Dupa ce ajung unde vor, uita ce au promis. Aliiz, daca ai interzice tiganilor sa locuiasca in tara noastra, unde i`ai trimite? Sau ai deveni Hitler2, i`ai extermina pe toti? Suntem constienti cu toti ca intotdeauna cel care va ajunge presedinte va fura si va fura si iar va fura. Deci sa nu ne mai dam noi acum mari salvatori, sa fim cinstiti si sa recunoastem. Dupa ce furi un sfert din toata Romania, iti mai amintesti si tu sa faci un parc de joaca pentru copii, mai furi un sfert si apoi mai faci o autostrada. Asta nu mai e treaba.

| marinteodora a răspuns:

As incerca sa fac viata locuitorilor mai buna construind mai multe parcuri pentru copii si pentru batrani si as interzice tigarile deoarece iti fac rau