| anonim_4396 a întrebat:

Dacă un elev care se află în timpul lui liber înjură un profesor de la altă școală, pățește ceva?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Profesorul se poate adresa scolii unde invata elevul. De acolo Consiliul Profesoral va lua decizia. Legal poate fi chemat in instanta si se poate alege cu o amenda.

| darrio2007 a răspuns:

Asta e lipsa de educatie. Il bate Dumnezeu pentru lipsa de respect față de altii mai in varsta decat el. Indiferent cine, ce si de unde este.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca un elev injura un profesor, aflandu-se in incinta scolii, indiferent ca-i pauza, profesorul are voie sa-i scada nota la purtarea sau sa-l raporteze regulamentar la directorul liceului, sau la Inspectoratul scolar.
Scoala poate lua masuri disciplinarea impotriva acestui copil rebel, care nu are educatie parinteasca si nu stie sa se comporte respectuos si civilizat cu profesorii sau colegii lui de la scoala.

| ReddY25 a răspuns:

E foarte urat

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Da, poate pati, chiar daca e in timpul liber.
Needucatule!