| criss8585 a întrebat:

Daca un politist moare la datorie, legea spune ca sotia sau copilul (daca e major) se poate angaja in Politie fara concurs. Intrebare e, trebuie sa aiba diploma de bac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa indeplineasca toate conditiile prevazute pentru postul pe care se angajeaza, inclusiv cele de studii. Singura inlesnire (si una importanta) este ca va fi angajat direct, fara a fi necesar sa sutina concursul.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bineînțeles.

| emanuela2005 a răspuns:

Pai normal, doar nu angajeaza pe oricine, sunt multi candidati ce au diplome

| penciuiulian99 a răspuns:

Da cu siguranta