| anonim_4396 a întrebat:

Dati O Explicare Ca Tot Ce E Scris In Biblie E Real

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Sa-ti spun ceva si tuturor care cred ca Biblia este reala. Poate nu v-ati uitat la documentarul pe Discovery in care spuneau ca sunt secrete pe care biserica le ascunde de oameni sunt niste documente ascunse in care se spune cum ar fi ca extraterestrii vor veni in 2012 si nu e sfarsitul lumii. Spuneau acolo ca noi suntem creati de extraterestrii si ca vor venii sa vada cum am progresat cu tehnologia si daca vor fi incantati de cum am progresat ne vor lasa in viata daca nu...ne vor ucide. Apoi aratau cum au incercat sa intre in mormantul unde a fost ingropat Isus Hristos.In fine eu nu cred multe din Biblie si credinta este pentru noi daca eu cred in D-zeu cred nu e nevoie sa ma duc la biserica si mi se pare absurd si spovedania pentru ca daca ma caiesc D-zeu stie si vede ca ma caiesc de lucrurile care le-am facut nu e nevoie sa ma duc sa-i spun eu popii la biserica ce am facut.Stiu doar eu si D-zeu.Si cu extrateresti eu cred ca exista pentru ca daca D-zeu ne-a creat pe noi ia creat si pe ei si cine stie cate lumi a creat nu suntem noi imparatii universului poate si extraterestrii ne cred pe noi monstri sau mai stiu eu ceoh go on

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Am uitat sa vad dau erata cand am scris-o. Scuze, rugati-va sa nu mor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA.Este real.Am ma spus:Biblia nu este o carte obisnuita, este greu de inteles.Iti dau 2 ex din biblie.1.Vor apare cai(pasari) cu aripi de fier(avioanele).2.Pamintul va scuipa(arunca) limbi de foc(vulcanii). Daca nu reusesti sa descifrezi ce spune, intri in mare impas.Sa nu ai impresia ca toti preotii inteleg biblia.Ei propovaduiesc rugaciunile catre D-zeu.Cei care inteleg biblia, cu adevarat(preoti) au puterea de a face multe.Numai bine.

| AllieAyl a răspuns:

Exista profetii care erau scrise de mai bine de 3000 de ani si au fost implinite la fix.Analizeaza Biblia si vei vedea ca nu sunt inventii

| Tonita a răspuns:

Logic ca tot ce scrie in biblie e real bine daca nu crezi in dumnezeu pentru tine nu-i real.da totusi dc intrebi aasa o prostie?

| jimmyvnasss a răspuns:

DaRIInGiLuSiOns toate lucrurile ce tin de biserica sunt pentru a te apropia de Dumnezeu, (macar Duminica sa te duci 15 minute la slujba, sa incerci sa uiti putin de probleme si sa vezi ce bine o sa te simti), eu cred ca te duci prea departe cu stiinta.(Sa nu crezi ca eu sunt ala care "sunt dus la biserica")

| Amariuta a răspuns:

Tot ce e scris in Biblie este real pentru ca Evanghelisti Matei,Marcu,Luca, Ioan au scris Biblia, fiind instintati de Dumnezeu!