| Assul_Samir_1997 a întrebat:

De acum din 2013 se mai poate circula cu masina aixam, fara permis doar cu atestat ca si pana acum? raspund rapid va rog ofer funda! happy!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se mai poate circula fara permis de categoria la care se incadreaza, conform modificarilor aduse OUG 195/2002 prin Legea nr.203/2012.

| Intruder19 a răspuns:

Nu,atestatele sunt de domeniul trecutului.Pentru orice vehicul ai nevoie de carnet de conducere care se ia prin sustinerea unui examen teoretic si practic.

| alexsok a răspuns:

Ba da se poate circula dar scuterele si atv-urile le trebuie permis aixam-ul in schimb nu

| Assul_Samir_1997 explică (pentru alexsok):

Esti tu sigur de asta? sad?

| Assul_Samir_1997 explică:

Deci trebuie am? sad?

| aLeXz95 a răspuns (pentru Assul_Samir_1997):

Da,e obligatoriu sa ai permis, din 19 ianuarie trebuie sa ai permis pentru masina respectiva

| Ioandelasal a răspuns (pentru aLeXz95):

Gresesti grav, citeste L.203/2012, ce inseamna fiecare categorie.

| aLeXz95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da,ai dreptate.Multumesc ca mi-ai atras atentia happy

| Marian_Mary_1981 a răspuns:

Se poate da sau nu cu atestatu? o lege proasta n-avem scoli?