| anonim_4396 a întrebat:

De azi incolo e interzis sa iesi dupa ora 22 daca nu ai certificat sau dovada ca ai trecut prin boala? Dar pana la ora 22 ai voie sa iesi in oras fara declaratie, insa poti intra numai in alimentare? Exemplu la electronice e voie fara certificat verde?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la electronice e voie fara certificat verde?"

mai nou: nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar unde se comercializeaza alimente si medicamente

| RAY a răspuns:

Tu stai în Deutschland, nu?

| Hammurabi a răspuns:

Păi ce-ai vrea să faci la electronice după ora 22.00?
Că de obicei ăștia țin deschis doar până pe la 17.00-18.00.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Prin zona, Da a venit corona peste tot (Piesa despre Corona Neo-Medievala Germana)
https://youtu.be/sJGs_pvYow8

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Erau 2 intrebari separate: Pana la ora 22 e voie sa iesi fara declaratie? Si daca e voie sa intrii la electronice, magazine mixte ne-alimentare fara certificat (bineinteles in orarul lor de functionare)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Exemplu la telefoane? Vodafone, Orange Nu mai e voie? Sa iti cumperi o cartela wtf

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Naspa nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Daca se intampla in Coreea de Nord hai ca intelegeam dar asa... Asa ceva din perioada Nazista/Bolsevica nu s-a mai vazut

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost alegerea populatiei.
Statul a dat alternative
Nu s au vrut, ghinion

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

E voie calatoria cu trenul, autobuzul daca nu ai certificat verde?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Atunci e bun, macar acolo sa fie liber