| XKronstadt a întrebat:

De ce ar risca cineva sa se vaccineze, când se întâmplă înscenări de genul ăsta?
https://m.facebook.com/......8001951749
Cum mai poate fi credibil un astfel de sistem și cum poate fi pedepsită o asemenea faptă?

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"ADVERTISEMENT

https://apnews.com/afs:Content:8812631113
Click to copy
RELATED TOPICS
Fact-checking
Premier of Queensland, Australia, did not fake getting a flu shot
By BEATRICE DUPUY
April 29, 2020
CLAIM: Video shows the premier of Queensland, Australia, Annastacia Palaszczuk, faked getting a flu shot.

AP’S ASSESSMENT: False. Social media users are sharing an edited video clip that leaves out the part where Palaszczuk actually received the shot.

THE FACTS: When Queensland’s premier went before the media to publicize she was getting a flu shot Tuesday, it happened so fast a photographer had to ask for a do over."

La care fapta te referi? La cea cu distribuirea fakenews-ului? Ar trebui pedepsita aspru, mai ales ca sunt destui fraieri care pun botul la astfel de lucruri.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimMareMareMare a răspuns:

Ce este de fapt acolo? continutul a fost sters, nu se vede.

Răspuns utilizator avertizat
| JicaContra a răspuns (pentru XKronstadt):

"The link you followed may be broken, or the page may have been removed."

https://apnews.com/afs:Content:8812631113

Răspuns utilizator avertizat
| JicaContra a răspuns (pentru XKronstadt):

Da, intr-adevar pare fake, se vede clar ca acul e acoperit
dar sunt KRETINI pentru ca 2. puteau sa faca un fake mai bun
dar MAI ALES:

1. IN PRIMUL RAND, puteau sa ii injecteze ser fiziologic, ala nu doare, nu face absolut nimic si se absoarbe in organism in cateva zeci de minute
si injectia ar fi fost cat se poate de "pe bune"