| anonim_4396 a întrebat:

De ce e Becali la puscarie?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pt ca asta e legea romaniei, aperi hotii, bagi la parnaie bine voitorii... ce sa le ceri? ce a facut becali? sia aparat bunurile pentru ca pana vine politia poti sa-ti faci draq dus ii doare pe ei undeva...

1 răspuns:
| nicolbutnaru a răspuns:

Potrivit rechizitoriului, Becali a incalcat legea penala. Potrivit televiziunilor, subiectul e in ceata. Becali este acuzat ca a contribuit la sechestrarea unor persoane. Asta se pedepseste, inca. Ca si-a facut dreptate singur nu e fapta penala, ci doar substituirea autoritatii juridice. Restul, e procedura. Vom vedea. Si, apropo, Becali nu-i la puscarie, ci in arest preventiv, asta nu inseamna ca a fost declarat vinovat, ci ca exista niste acuzatii impotriva lui.