| RedNightmare a întrebat:

De ce la știri nu se vorbește despre faptul că peste 70k oameni s-au tratat de coronavirus?

16 răspunsuri:
| Ionut659 a răspuns:

Populația se va calma și cei de la guvern nu vor mai primi banii de la supermarketurile care sunt obligat să aducă marfa în fiecare zi. E o chestie de afaceri dar asta e. Apropo noi am atacat China cu ciuma iar ea acum atacă cu Covid 19

| Ionut659 a răspuns:

Populația se va calma și cei de la guvern nu vor mai primi banii de la supermarketurile care sunt obligat să aducă marfa în fiecare zi. E o chestie de afaceri dar asta e. Apropo noi am atacat China cu ciuma iar ea acum atacă cu Corina.

| DabiJaWL a răspuns:

Pai la televizor nici nu zice cate decese sunt pana acum si cate cazuri in toata lumea. Sunt 145000 de oameni infectati, dar nu am vazut nicaieri sa zica asta

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru DabiJaWL):

Nu mai vorbi in necunostinta de cauza, domnule varsta mare. 145.000 sunt cazurile totale de cand a aparut virusul, insa din aceste 145.000 sunt 70.000+ de vindecati si 5.000+ de morti. Astfel ramanand undeva la 65.000 de cazuri ACTIVE. In prezent, sunt 65.000+ de infectati

| User23434 a răspuns:

De unde ai aflat asta? Chiar sunt curios, nici nu mai știi care surse sunt sigure.

| Ineys a răspuns:

Pai se face mai mult rating daca zici de rau.
Chiar mai devreme am vazut ceva gen " Ce parere aveti despre bla bla bla, SMS la XXXX, tarif de 1 euro si ceva ". rolling on the floor

| CleanHeart a răspuns:

Sunt interese la mijloc, vor sa bage spaima in oameni dar eu zic sa lasam isteria si sa ramanem pozitivi indiferent de televizorul care spala creiere zilnic.

| AnastasiaK a răspuns:

De ce nu se zice la stiri cati oameni circula cu masina fara sa faca accident? Sau cati oameni au ce manca? Sau cate femei nu au fost violate?

| mgtow a răspuns:

Interese pentru noua ordine mondiala

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DabiJaWL):

La fiecare ora se repeta numarul de decese la mai toate posturile de stiri.

| Dragosdoar a răspuns:

Pentru ca trebuie sa fie o stire de senzational avand in vedere ca se tot dau stari de urgenta. Stirile au un subiect fierbinte, se intrec in audienta acum, cum a fost si cu colectivul sau caracal.

| Dragosdoar a răspuns (pentru DabiJaWL):

Nu sunt 145 000.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Sunt la activ vreo 68 000, dar din aia 145 000, 72 000 s au recupert

| Digikey a răspuns:

Stirile pozitive nu au priza la prostime.

| DabiJaWL a răspuns (pentru Dragosdoar):

Normal ca se vindeca, n-au cum sa moara toti. Tu de gripa spaniola ai auzit de exemplu? Din 500 de milioane de infectati au murit in jur de 100. Gripa spaniola o pornit chiar dupa primul razboi mondial. Si au fost mai multe valuri. Primul val nu a fost asa letal si contagios, dar al doilea a fost letal, mortalitatea era undeva in jur de 30%. Si culmea e ca cei mai afectati au fost cei tineri si sanatosi, iar cei mai in varsta erau cel mai putin expusi, pe cand coronavirusul ii afecteaza mai mult pe cei batrani care si asa au mai suferit si de alte afectiuni inainte

| DabiJaWL a răspuns (pentru suntserios):

Eu nici nu ma iau dupa stirile de la tv. Ma iau dupa site-ul asta https://www.worldometers.info/coronavirus/

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DabiJaWL):

Pai hotărăște-te, ori le zice la tv ori nu?