| Theo94 a întrebat:

De ce nu s-au gasit arme de distrugere in masa din Irak de la invazia lui din 2003, a fost doar o minciuna?

2 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Pentru ca nu exista! daca ar exista stai linistit ca Irakieni ar fi deturnat-o deja..Nu s-ar fi lasat invadati de toti!

| sublime89 a răspuns:

Se pare ca nu au avut arme de distrugere in masa atunci, dar asta nu inseamna ca invazia nu a fost justificata. Saddam Hussein a fost un dictator vinovat de nici mai mult nici mai putin decat genocid impotriva poporului sau. A fost un lucru bun pentru omenire ca a fost dat jos, insa nu au fost lucruri bune haosul si terorismul care au urmat dupa el.