| Anomim2025 a întrebat:

De ce perioada lui Traian Băsescu a fost plină de scandaluri politice, iar perioada lui Iohannis este mai pașnică?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti se pare ca e pasnica? Ca Basescu avea gura mai mare nu inseamna ca situatia politica e mai pasnica acum

Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pentru ca presedintele actual vorbeste acum,dar noi o sa auzim vocea lui debia peste cativa ani laughing, cam asa se misca acest presedinte sau asazis presedinte, asta nu-i presedinte, asta e tablou laughing el vorbeste in punga vorba unora si dupa ce o sa termine mandatu ne deschide punga sa auzim si noi cea vrut el important pentru tara sa zica, dar na putut ca atat dureaza la el sa zica cateva fraze un mandat laughing deci daca vrem sa stim cea spus el in acest mandat, trebuie sai mai acordam inca unu sa auzim laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru relian):

Poate inveti si tu sa pui niste cratime, psd-ist idiot.

| relian a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba idiotule, ce te supara? Esti un papagal, aia esti.Eu nu sunt ce spui tu, nici macar nu locuiesc in RO cretinule care esti.In RO toti sunt talhari, de la ultimul om la presedintele tarii. Daca si asta mai e presedimte neam dat dreacu.Asta nu-i bun nici de unele, asta sa stii si tu, ma si mir cum mai respira laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru relian):

"ne-am dat dreacu", cu cratima. Mai ai de invatat. Dar e greu cand probabil ai crescut intr-un grajd.

| mentholinks a răspuns:

Basescu voia sa faca bine tarii. Pe Iohannis nu-l intereseaza decat imaginea lui in oglinda.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Unde e pașnică? Se fac proteste zilnice de 1 an de zile, liderul PSD face ce vrea atât în țară cât și în Parlament cu toate ca ar trebui să fie in penitenciar deoarece are sentința cu executare, tot nenea asta si șatră lui vor sa schimbe legile la propriu pentru a putea fura, sugruma Romania fără să fie trasi la raspundere, vor sa "elimine" DNA-ul instituția (singura, probabil) care mai reprezintă o speranta pentru țară asta. Ministrul educației e analfabet, fostul ministru al justiției e certat cu legea fiind cercetat penal și lista poate continua, ti se pare pasnic treaba asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Unde are Dragnea sentință cu executare, ce naibii spui acolo?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Dacă eu îți fac o plângere penală fără niciun temei, doar că vreau eu să ți-o fac, tu devii certat cu legea?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru anonim_4396):

Marș mă. Sa mori tu ca i-a făcut cineva o plângere penală asa aiurea? Stii cum se depune o plângere? Da, greseala mea, **** ala are cu suspendare, cu suspendare ca e "smecher" are fraieri peste tot, un amărât primeste 1 an ca fura o pâine. Asta ca invarte milioane de euro are cu suspendare. Esti de-al lor? Glonț în cap. Vezi ca plângerile nu se depun asa..., foaie verde lampă. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Da, știu cum se depune o plângere penală. Să zicem că vreau să-ți fac ție: Îmi vine mie o idee și inventez o poveste cum că mi-ai fi cerut mita o sumă pentru a mă favoriza în vedere cu ceva. Indiferent dacă e real sau nu, vom fi amândoi audiați, iar organele legii sunt obligate să cerceteze.
Nu, nu-s de-al nimănui. Dragnea are probleme cu legea, e penal ca să folosesc termenul ăsta nou pentru că e condamnat definitiv. Cei ce nu sunt condamnați, nu sunt penali. Orban a fost penal până la achitarea de săptămâna trecuta pentru că cineva l-a denunțat că i-a arătat 5 degete care însemnau 50.000 euro mită și un procuror l-a trimis în judecată? Blaga e penal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun scandal politic î în ultimii ani...doar Colectiv, Portocală, dosarul Ponta-Blair, nenea Portocală, partid care face moțiune împotriva propriului guvern, înregistrări în sediul DNA Ploiești, OUG 13, încercare de revocare a lui Kovesi, dosarul Belina, Bica-Udrea, gala Bute, dosarul Microsoft... puține, nu?

| Victoria18 a răspuns:

Pentru ca actualul este un pupincurist. Acopera hotii, si le face bine hotilor.

| RB26DETT a răspuns (pentru Victoria18):

Nu vreau sa-i iau apararea presedintelui dar daca s-ar opune PSD-ului ar fi demis una doua, cum pleaca Iohannis de la conducere vine un PSD-ist, imediat zboara si Kovesi asa cu un presedinte din PSD si mai scapa de ei daca poti! Doar cu o revolutie mai scapi de partidul comunist

| valentina2392 a răspuns:

E pe dracu mai pasnica! Pe perioada lu Basescu nu era televiziunea cumparata in totalitate, acum dau partidele bani la televiziune cum dau babele la biserica! Acum PSD-ul incearca sa puna mana pe toate 3 puteri ale Romaniei alea fiind legislativă, executivă şi judecătorească! Multi se opun dar in zadar ca e PSD-ul la aprobarea legilor si isi accepta ce legi vor eii si cum vor eii. Deci sincer, suntem intr-un prag critic in care lumea inca doarme. Nu degeaba avem in imnul national desteapta-te romane din somnul cel de moarte...

| Dexter21 a răspuns:

Prostia infloreste peste tot si cu basescu si fara el si cu Iohannis la fel. pana nu ne schimbam noi ca oamenii in alegerile noastre nu se va schimba nimic oamenii trebuie sa schimbe ceva nu domnu' presedinte care e pus tot de noi acolo si degeaba,