| FanMedical a întrebat:

De ce polițiştii de la DPIR sunt considerați cei mai de elită?

4 răspunsuri:
| ThatGuy08 a răspuns:

Cei mai de elita sunt cei la S.I.A.S., ei intervin in situatii speciale, sunt un felde Navy SEAL romanesti!

| FanMedical explică (pentru ThatGuy08):

Dar SIAS au cei mai buni specialişti din țară în lupte de stradă şi lupte corp la corp?

| ThatGuy08 a răspuns:

Tatal meu a lucrat la DPIR (actual SAS) si el mi-a zis ca cei de la S.I.A.S. sunt cei mai buni din tara, deoarece ei se antreneaza si la scufundari si la catarari, dar ai dreptate, DPIR sunt mai bine-pregatiti in lupte de strada si lupte corp la corp! happy

| FanMedical explică (pentru ThatGuy08):

Dar bodyguarzii ăştia de VIP-uri de la firmele de pază sunt mai buni decât cei de la DPIR?