| tonyc7 a întrebat:

Pot fi considerati politistii niste bugetari bogati, avand in vedere salariile lor? Si cine credeti ca sunt mai respectati, ei sau cei din cadrul Armatei?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In sondaje armata este cu 20 de procente deasupra politiei. La venituri este invers. Mai mult politistii au voie sa mai aiba si cate un Job ( https://bit.ly/332zbWv ) pe cand militarii nu au voie.
de aia tot politistii sunt mai bagati in seama. Mai fac si afaceri ilegale si nu le ia nimeni seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bugetari bogați? Unii nu ia nici 5000lei și își pun zilnic viața în pericol...

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Fata de majoritatea populatiei, salariul ala de 5000 lei e colosal! Si nu toti isi pun viata in pericol, pentru majoritatea serviciul consta doar in activitati de rutina.

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Cum adică e colosal când salariu mediu e vreo 3700?

| LittlePoppy a răspuns:

Tuturor: Nu mai spuneti ca politistii iau salarii mici!
Am vazut fluturas de salariu.
@suntserios: Vorbesti de salarul pe zi? Nu e chiar atat, dar nici departe nu este. Nu uita de banii de haine, de alimente, etc. Li se plateste chiria, transportul, si cam orice viseaza.