| EmaS a întrebat:

Credeti ca scopul crizelor este de a instaura un nou lider mondial, care va fi in acelasi timp si liderul spiritual al lumii?

Răspuns Câştigător
| Kramerwalt a răspuns:

Da,toate aceste crize au nevoie de un sfarsit este scris ca antihristul il va aduce.Nu mai este mult pana cand cipurile acestuia vor domina lumea.Adevaratii crestini vor fi ca niste puii in cusca cu lei, nu vor primii cipul, nu se vor inchina antihrisului! Iar Domnul va avea grija sa le curme cat mai repede suferinta si sa ii ia langa El pentru eternitate.Doamne ajuta!

23 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Acesta este cursul mondializării. Ce este scris ori s-a întâmplat, ori trebuie să se întâmple.

| Inferno a răspuns:

Da. Este foarte posibil ca cei de la conducere sa instaureze o criza (criza actuala), iar apoi sa vina cineva care chipurile este diferit de toti si sa ne scoata din aceasta criza ce a fost facuta tot de el.

| TheTigerX a răspuns (pentru Inferno):

Mda, si apoi sa ne conduca prin manipulare.iar la acest capitol cipurile si-ar face treaba perfect, si asa incet incet se obisnuieste lumea cu ele si mai mult, le vede ca pe un lucru folositor.dar in vremurile din urma, crestinii adevarati nu vor renunta la lupta!

| RAY a răspuns:

Credeti ca scopul crizelor este de a instaura un nou lider mondial?
scopul crizelor este de a tine sclavii popoare intrgi sclavismul mondern impus de ue-sua bine noi neam vandit deja pentru inca 5 mld de ani atunci va veni sf lumii sigur cand iesim noi din datorii, care in timp va vi ca mereu saraci cu saraci, bogati cu bogati adica fraierii produc destepti folosesc traiesc fb de pe urma noastra care muncim pe gratis pardon pe leii noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa ma mut cat mai la nord, asa prin Islanda, de exemplu...Macar acolo sa fie liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite pe cineva care gandeste exact ca si mine!

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu gândeşti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Spre deosebire de tine, da, gandesc!

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

A aproba gândirea altcuiva fără să vii cu ceva nou, de la tine, nu înseamnă a gândi, domnule felaţie.

| MasterYoda a răspuns:

Da! O sa apara icoane cu Obama si Putin...

| vitbsk a răspuns:

Ai punctat destul de bine.
Atunci se va face diferenţa între religiile şi cultele marionetă care, intră sub bagheta ecumenizatoare a lui Antihrist şi credinţa drept mărturisitoare.

| vitbsk a răspuns:

Se estimează că până în 2025 Turcia intră în U.E.
Odată cu Turcia se deschide calea către un organism suprastatal
Eur-Asia.

| SmexyBoy a răspuns:

Poftim?
Draga Sora, sa aducem aminte de cuvintele spuse de Ispititor catre Domnul? Toata aceste imparatii tie ti le voi da... daca...

Si asa lumea e condusa de un lider spiritual puternic, si la propiu si la figurat... totusi nu el este propietarul...

| EmaS explică (pentru SmexyBoy):

El va fi biruit de Domnul nostru Isus Hristos! Pentru eternitate!

| SmexyBoy a răspuns (pentru EmaS):

Aleluia! Amin!

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru EmaS):

Sau nu laughing Voi, in toata intelepciunea voastra, cu toata cartea voastra, nu sunteti in stare sa convingeti niste 'bieti atei slabi', ce sa mai vorbim de prea-sfantul tau iisus cu combatantul sau. Desigur, asta in caz ca exista, ceea ce eu nu cred(nu resping, doar nu cred)

| EmaS explică (pentru 6DuckMeJesus):

Nu uita ca la final, biruinta va fi a Domnului Isus si a celor care au crezut in El!

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru EmaS):

Cum spui tu, cum spui tu :*

| SmexyBoy a răspuns:

Stai linistita, in cartea Daniel spune clar imparatia de lut si fier care nu se va unii niciodata, doarece nu v-a apuca sa faca acest lucru corect?

| TheTigerX a răspuns:

Mda, se asteapta venirea si instaurarea Antihristului, lumea se uneste(SUA, UE, Statele Africane.), cipul e in curs de fabricare, e criza si cineva trebuie sa ne scoata din ea..traim apocalipsa parerea mea.

| EmaS explică (pentru TheTigerX):

Si eu sunt de aceeasi parere! Observi ca toate tarile sunt indatorate.De la SUA pana la Romania.Astazi a devenit practica comuna.
In spatele bancilor stau evident masonii si evreii sionisti.

| charonmario a răspuns:

Ema deja traim Apocalipsa fara indoiala si nu mai e mult si se va ridica liderul care va relozva problema crizei si multi i se vor inchina daeu stii ce astept sa coboare cei doi martori langa zidul plangerii in Ierusalim Ilie si Noah vor fi televizati in toata lumea oare nici atunci nu vor crede ateii in Dumnezeu Fi binecuvantata si fiti tari in Domnul ca nu mai e mult si vine

| dianna92 a răspuns:

Nu, nu vad de ce s-ar amesteca spiritualitatea in chestia asta.