| catalynx a întrebat:

Dupa parerea voastra pana la urma se va instaura un guvern mondial si o noua ordine mondiala? Va rog sa argumentati

3 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Nu trebuie decit sa urmaresti tendintele si ai sa-ti imaginezi ce se vrea. Astazi, oamenii din spatele marilor corporatii conduc Lumea, in mare parte si asta determina o schimbare majora in tipul de guvernare viitoare. Pentru eficienta adunarii profiturilor uriase, marile corporatii au nevoie de un pachet de legi universale iar acestea nu pot fi acceptate si aplicate decit sub o guvernare unica iar acest lucru nu va intirzia sa apara. Totul depinde de ignoranta oamenilor caci minciuna a fost dezlantuita si in mare parte ingerata; ce inca e in asteptare e aceasta stare de ignoranta a noastra.

| stpu a răspuns:

Da, si pe urma o sa ne ocupam de extraterestrii laughing
Un guvern mondial nu va exista niciodata. Cine il va conduce? Rusia, SUA sau China? Nici una nu va renunta la suprematie, si nici nu va coabita. Nici nu se pune problema unui guvern mondial, poate doar in filmele SF.

Răspuns utilizator avertizat