| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea e asa de pornita pe psd sau pe usr sau pe nu mai stiu eu ce partid? Adica daca au facut ceva ilegal atunci politia ar trebui sa se autosesizeze si sa-i inchida iar daca sunt incompetenti si nu conduc bine tara de ce nu mergeti voi sa le luati locul sa vedem daca va descurcati mai bine.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare cu simpatiile sale, vorba aceea: De gustibus et coloribus non disputandum!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Adevarul este ca astia "de driapta" fura mai elegant si de aia nu se ia nimeni de ei: Iohannis are doua case pierdute in instanta ca le-a luat ilegal (una prin fals si uz de fals), Orban este platit de la un job unde nu se duce, Citu si-a luat padure in alt amplasament decat ala mostenit pentru ca noul amplasament era intr-o zona unde avea valoare mai mare, Videanu, Basescu, Elena Udrea, Cosos, Flutur, etc. O tagma de hoti si cei de dreapta, si cei de stanga. Concluzia? Suntem un popor de hoti si ne miram de ce ne dispretuieste occidentul. Cat despre USR, ce sa mai vorbim! Barna are ceva probleme cu justitia dar se taraganeaza ca sa scape, Ciolos a fost securist, Fritz ii tine pa aia in frig si Clotilde (Sectorul 1 Bucurest) ii tine si in mizerie. Vai si amar!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pare că politica e cam complexa pentru tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai nimerit-o Salontanule. Sectorul 1 e mai curat ca niciodata...

| doctorandus a răspuns:

Ha, ha, ha, Cioloș securist. Trebuie să afli că se putea deveni securist abia după majorat.

În 1989 Cioloș avea 20 ani, deci putea fi cel mult student pentru a deveni securist.

| gabicoo a răspuns:

Monicaaaaa! Anisieeeeee! Tu erai?

Răspuns utilizator avertizat
| Brizbriz a răspuns:

"atunci politia ar trebui sa se autosesizeze"
BUN VENIT PE PAMANT
politicienii au imuntate
"nu conduc bine tara de ce nu mergeti voi sa le luati locul sa vedem daca va descurcati mai bine"
asta e cel mai lame argument care exista... IN ORICE DOMENIU
1. nu eu i-am rugat sa se duca si sa pretinda ca sunt lideri
2. liderii sunt alesi, NIMENI nu m-ar alege pe mine, ce crezi tu? ca mie nu mi-ar place sa ma duc si sa fac pe liderul ca sa ma imbogatesc?!?

| kGeorge a răspuns:

Adevărul este ca au fost niste oameni foarteee cumsecade, nu au furat nimic si nu au fost vreodata corupti, romanii astia nebuni se iau asa de oameni aiurea.