| Anonimm30 a întrebat:

De curiozitate o relatie dintre un tip (18ani) si fata (15ani) merge?

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce relatie este vorba. Daca este platonica este in regula, daca se intretin relatii sexuale este posibil ca tipul sa faca puscarie, pentru infractiunea de act sexual cu un minor, daca diferenta de varsta este mai mica de 3 ani chiar cu o zi.
Este bine sa se astepte ca fata sa faca cel putin 16 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, se considera pedofilie si se pedepste cu puscaria intre 3 si 10 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine nu, ca ea este minoră si parintii ei i ti pot face plîngere la politie.

| Frank51 a răspuns:

Desigur. Asta dacă bineînțeles ambii parteneri sunt pregătiți mental. Exista persoane la vârste fragede care sunt foarte responsabile și merită. La polul opus exista persoane la vârste înaintate care încă nu s-au maturizat.

| LPCTSTR a răspuns:

In limbajul naturalo-modern, o relatie de acest tip est "cringe". Daca ai 18 ani, ar trebui sa ai ceva minte cat sa intalnesti una de 17-18, nu o ploada de 15 ani.

| siriusblack98 a răspuns:

Uneori da, alte ori nu. Mie unul nu mi se pare potrivită o astfel de relație. O copilă de 15 ani nu aduce decât probleme și complicații.

| DaniTDCI a răspuns:

S-ar putea ca acel tip sa se aleaga cu un dosar penal pentru ca a intretinut relatii intime cu un minor.

| Anonimm30 explică (pentru DaniTDCI):

Am mentionat eu ceva de sex? Am zis doar "relatie"

| DaniTDCI a răspuns (pentru Anonimm30):

Se subînțelege asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge ca e diferenta destul de mica

| Goddessss a răspuns:

Depinde, dar nu prea

| blairelovesmusic a răspuns:

Da.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Bineinteles ca merge.
Legat de asta:
Conform statisticilor, in medie, casatoriile sunt compuse din persoane cu diferenta de varsta de pana la 5-6 ani.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Merge daca baiatul are un anumit respect pentru ea, adica sa nu o influenteze sau sa insiste sa faca sex. Totusi fata e cam mica pentru o relatie serioasa in care sa intretina relatii sexuale. Merge daca baiatul este dispus la o relatie mai de copii sa zic asa.

| SetYourselfFree a răspuns:

Desigur.Pana la urma, în dragoste, varsta e doar un numar.Dar e bine sa nu isi înceapă viata sexuală cei doi inainte ca fata să împlinească 18 ani.Au fost cazuri când fetele faceau bani din asta deoarece au pretins că au fost "violate"de către baieti iar aceștia le ofereau bani ca sa nu ii denunte la politie.

| ArianaVarcol a răspuns:

Eu am avut 15, iubitul meu 18 cand ne-am intalnit. Suntem impreuna de 6 ani happy
Eu zic ca odiferenta de 3-4 ani e ok, acum depinde cum va intelegeti

| Sellyyidolumeu a răspuns:

Cam pedofil esti vere

| Anonimm30 explică (pentru Sellyyidolumeu):

Daca eram pedofil, eram obsedat de sex dar nu sunt