| anonim_4396 a întrebat:

Deci... am dat o petarda fp3 intr-o sticla de sticla in mijlocul unei strazi unde erau masini. A bubuit foarte tare si oare cum sticla s-a facut praf si s-a dus fix in geamul unei masini. Geamul era spart daca ii mai dadeai un bobornac se ducea tot geamu. Ce pot sa patesc? Nu erau camere pe acolo cel putin asa cred si nu m-a vazut nimeni

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alealinaa a răspuns:

Uite, spre exemplu (de amuzament) Un prietend e al meu a dat cu o minge ăn gemul unui vecin și când el a venit afară vecinul l-a întrebat dacă știe ceva, dar în schimb el nu i-a spus că el a făcut și pe deasupra l-a și ajutat să îl caute pe cel ce a spart geamul. ( happy )
Dacă o să recunoști sunt sigură că o să scapi cu un mic preț pentru acel geam, dacă nu oricum o să se afle, deci cel mai bine e să îți recunoști greșeala și să îți ceri scuze, dar să ajungeți la un puct comun.

| alexandradlr a răspuns:

Sa fii mai atent pe unde dai cu petarda

| wowfrate1222 a răspuns (pentru alealinaa):

Nu stiu cine detine masina aia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Ce pot sa patesc?"
În caz că se află că tu eşti vinovatul, probabil vei primi o mamă sănătoasă de bătaie de la maică-ta de o să-ți sară toate petardele din cap pentru că va trebui să scoată bani din buzunarul ei ca să-ți plătească ție boacăna.

| Mirel4412 a răspuns:

Si mie imi plac petardele, dar niciodata nu le-am dat langa oameni sau de unde ar putea iesi oameni random. Nu mai repeta niciodata prostia asta, fii fericit ca nu ai omorat pe nimeni.

| mi25 a răspuns:

Cei de la urechea si timpanul ti-au inregistrat deja mesajul. Daca posesorul masinii face plangere e caz penal.

| Genevaaa a răspuns:

Deci geamul era deja spart sau l ai doart tu

| Genevaaa a răspuns:

Deci geamul era deja spart sau l ai spart tu

| 19flo79 a răspuns:

Daca te afla si merge la politie o sa fie cam asa:
Parintii tai o sa primeasca o amenda mare si o sa li se spuna ca au un copil idiot se needucat.
Parintii tai, o sa vina acasa si o sa iti rupa degetele sa nu mai poti aprinde petarde laughing

| Mogiojojo a răspuns:

Putea cineva să se raneasca cu sticla care a sărit și atunci să vezi ce amendă mâncai.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru alealinaa):

Te rog sa-mi explici si mie ce inseamna "ăn" din... cu o minge ăn gemul unui vecin..."?

| alealinaa a răspuns (pentru Salontanul):

Mai greșesc și oamenii, că nu suntem roboți?‍♀️

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru alealinaa):

A! Credeam ca-i ceva nou!hee hee