| Maxim_Ionut_Catalin_2000 a întrebat:

Deci m-a oprit in seara asta un radar neiscriptionat si mi-a spus ca vinerea trecuta adica pe 15 mai m-a prins pe radar cu 115 sau 105 km/h in localitate (nu am inteles bine) si mi-a spus ca mi-au trimis o hartie acasa si dupa ce imi ajunge sa ma duc cu hartia respectiva la politie. Despre ce este vorba in hartia aia? A mai patit cineva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te cheama la politie pentru a spune cine a condus masina in data si la ora la care te-a prins radarul, deoarece n-au de unde sti daca ai condus-o tu sau alta persoana. Daca tu ai condus-o atunci vei fi amendat.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E un proces verbal in care iti spune ca ai ramas fara permis 30 de zile + o amenda de platit.

| Maxim_Ionut_Catalin_2000 explică (pentru Ioandelasal):

Doar amenda? Fara suspendarea permisului?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Maxim_Ionut_Catalin_2000):

Se poate si suspendarea dreptului de a conduce, suspendarea depinde de depasirea vitezei permise in acea localitate.