| AlexiiiiaC a întrebat:

Deci nu mai suport. sad! Baiatul care m-a imbatat si s-a culcat cu mine acum spune ca a facut un filmulet cu mine cand ii faceam m*ie. Tipul respectiv imi spune ca daca nu-i dau o suma destul de mare de bani va da tuturor din scoala filmuletul ala. Nu mai stiu ce sa fac,sunt in depresie, am inceput sa nu mai fiu atenta la scoala din cauza stresului. Si nu pot spune parintilor sau dirigintei. Ar fi rau si pentru mine. Va rog ajutati-ma puppy dog eyes Fundita :*!

27 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-i tipului ca ii poti face plangere penala pentru 2 infractiuni, respectiv acelea de santaj si raspandire de materiale obscene, prevazute si pedepsite de art.194 si 325 Cod penal, citez:
"ART.194. Şantajul
Constrângerea unei persoane, prin violenţă sau ameninţare, să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva, dacă fapta este comisă spre a dobândi în mod injust un folos, pentru sine sau pentru altul, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani."
"ART.325.Răspândirea de materiale obscene
Fapta de a vinde sau răspindi, precum şi de a confecţiona ori deţine, în vederea răspândirii, obiecte, desene, scrieri sau alte materiale cu caracter obscen, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 4 ani sau cu amendă."
Daca arata filmul (daca acesta exista), pe langa cele 2 infractiuni, poate avea si urmari la scoala, inclusiv sa fie exmatriculat.

| AlexiiiiaC explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc. Chiar am stat si m-am gandit la chestia cu politia si la ce poate sa pateasca. Multumesc pentru raspuns :*!

| Arthur a răspuns:

Explică-i tipului cam ce ar putea păţi dacă ar ajunge pe mâna poliţiei problema respectivă. Dacă cumva este mai mare decât tine coruperea de minori este doar o mică problemă.
Scuza ta este faptul că alcoolul sau alte droguri ţi-au alterat discernământul. Nu ţie ar trebui să-ţi fie frică de consecinţe ci respectivului!
În locul tău eu aş emite pretenţii, mai ales dacă eşti minoră! Şi pe viitor ai grijă la relaţii!

| AlexiiiiaC explică (pentru Arthur):

Si el e minor, si eu. Si nici macar nu am fost cu el. Si nu stiu ce sa fac acum.sad

| Arthur a răspuns (pentru AlexiiiiaC):

Cea mai bună apărare este atacul. Vorbeşte în primul rând cu părinţii.

| AlexiiiiaC explică (pentru Arthur):

Cum am mai spus. Nu le pot spune parintilorbatting eyelashes.

| Arthur a răspuns (pentru AlexiiiiaC):

Alege din două rele pe cel mai mic!

greece12
| greece12 a răspuns:

Telefoneaza imediat aici:
http://www.telefonulcopilului.ro/
Acum!

| doctorandus a răspuns:

Cam intra la santaj, producere si eventual distribuire de pornografie infantila. Practic, din momentul distribuirii filmului locul lui e la scoala de corectie, sau daca e major, la puscarie. Daca ar avea un pic de minte si-ar arunca mobilul cu care a filmat intr-un put sau intr-un rau.

Dar daca nu-ti poate arata filmul facut, e pur bluf.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alexia,

Daca ai o problema, hai sa discutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Vezi? cine mama dracu te-a pus sa-i faci m*ie?! Si dupa mai spune-ti ca e ceva normal, ca asa se face...
Pai uite si tu care-s consecintele, ca risti (in cazul in care se da acel filmulet spre vizionare) sa fii privita ca pe o cur*a infecta.E frumos asa? Iti place?
Mai esti si minora...vai de capul tau fetito!
Asta iti trebuia tie la varsta ta?!
Sincer, o meriti din plin!

| Raiiiisa a răspuns:

Te-a imbatat? Adica cum, nu ai fost consienta ca bei bautura?
Are nevoie de bani si a inceput sa te santajeze, incerca sa il santajezi si tu sau cel putin sa nu ii dai satisfactie.Crezi ca ar avea curaj sa il arate tuturor colegilor? In primul rand i-ar fi si lui frica pentru ca si-ar arde pielea din moment ce o scoala intreaga ar stii, ar afla si profesori poate chiar si parinti si asa mai departe.Niciodata nu stii ce e in capul unui om,poate nu se gandeste la asta si poate face un gest pe care o sa-l regretati amandoi, daca acel filmulet chiar exista.
Pe viitor ai grija de astfel de persoane, vezi ce se poate intampla, altadata inbata-i cu propria bautura si nu te mai lasa asa dusa de val, ca dupa te lovesti dintr-o data de o stanca si de abia atunci te trezesti.Eu doar ti-am dat un sfat, acum tu stii ce o sa faci pe viitorhappy

| AlexiiiiaC explică (pentru Raiiiisa):

Pai el spune ca nu apare in filmulet, ca sunt doar eu cand fac chestia aia. Si multumesc de raspuns :*.

| Raiiiisa a răspuns (pentru AlexiiiiaC):

Nu trebuia sa faci atatea cu el dintr-o data.Da totusi nu ai vazut cand te filma? Sau erau mai multe persoane?
Si daca nu le poti spune parintilor insemna ca te simti capabila de a rezolva situatia.Mi se pare ca esti destul de puternica, si pacat ca nu ai gandit si atunci altfel si ca ai ajuns in situatia asta cand puteai ca tu sa-l folosesti pe el si lu sa-i para rau nu tie:*

| AlexiiiiaC explică (pentru Raiiiisa):

Nu chiar nu am vazut cand filma. Si eram doar eu cu el. Si nu le pot spune parintilor pentru ca ar iesi un scandal foarte mare. Acum nu stiu cum sa ies din situatia asta.

| silvia94 a răspuns:

In primul rand eu zic sa vorbesti cu mama ta.asta este cel mai important.nu iti fie teama de parintii tai.pt k ei sunt singurii care te iubesc cu adevarat si care iti doresc tot binele.eu am multe probleme si m-am ascuns de ei.dar mai tarziu mi-am dat seama k amgresit.si daca as putea da timpul inapoi nu leas mai ascunde nimic. vorbeste cu mama ta..si sigur te va intelegehappy

| AlexiiiiaC explică (pentru silvia94):

Parintii mei sunt foarte stricti. Daca ar auzi asta m-ar pedepsi tot restul vietii.

| Swordsman a răspuns:

Vorbeste cu un baiat mai mare cu care te intelegi, si roaga-l sa il bata pe idiotul asta pana il lasa inconstient, asta de cateva ori. Sa fii sigura ca nu o sa mai comenteze dupa.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Swordsman):

Imi place cum gandestibatting eyelashes

| Swordsman a răspuns (pentru Raiiiisa):

winking thanks!

| AlexiiiiaC explică (pentru Swordsman):

Buna idee laughing).

| me92 a răspuns:

Imi pare foarte rausadtreci printr-o situatie urata.cred ca in primul rand ar trebui sa incerci sa te linistesti, trebuie sa gandesti la rece. dupa-aceea sa vezi filmuletul(e foarte important sa vezi daca esti tu in filmare, si daca te vezi clar si etc). Poate ai vreo prietena buna, cu care te poti sfatuii.nu trebuie sa iti fie fricasad

| ciptim a răspuns:

Raspunde pentru greseala ta.Cel mai indicat e sa spui parintilor.Nu prietena.Nu diriginta.Se pot transforma in dusmani.parintii iti sunt cei mai aproape.O sa risti o pedeapsa aspra dar nu te faci de rasul lumii si doar ei iti pot rezolva problemele.Iti doresc tot ce e mai bine.

| Nutsa23 a răspuns:

Si tu esti sigura ca el chiar are acest filmulet? Cred ca ar trebui sa-i ceri o dovada cel putin... apoi deja vezi si tu, nu cred ca daca ii dai banii te va lasa in pace mai apoi...

| AlexiiiiaC explică (pentru Nutsa23):

Chiar am sa-i cer dovada cu filmuletul. Multumes de idee :*!

| Nutsa23 a răspuns (pentru AlexiiiiaC):

Cu placere... sper totusi sa fie o gluma proasta din partea lui...

| AlexiiiiaC explică (pentru Nutsa23):

Si eu la fel.