| Hombre a întrebat:

Declaratia lui Basescu la B1 "Primul lucru pe care il voi face cand ma voi intoarce la presidentie voi face ca acei puscariabili care vor sa puna mana pe justitie sa fie responsabili in fata legii.", "nu pot sa-i iert pentru ce-au facut Romaniei". OK frumoase vorbe de aparator al Romaniei dar nu inteleg, la care puscariabili face referire Basescu. Si daca tot se lupta cu apararea Romaniei impotriva navaliri hotilor si puscariabililor ce a pazit Basescu cand omul de afaceri Gherghe Stelian a primit ilegal de la statul Roman ( adica din bani nostri de contribuabili). Iata ce a facut oameni numiti de PDL=Basessu la faimoasa Autoritate Naţională pentru Restituirea Proprietăţilor, a facut restituiri ilegale, cu acte false, de 150 milioane euro la o persoană pentru terenuri din Ilfov, cu decizii obţinute cu acte false. A primit de la statul român 150 de milioane euro. Si acum ma intreb pe buna dreptate ca contribuabil cine de fapt sunt puscariabili?

17 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Declaratia aceasta, ca si multe altele ale aceluias personaj, face lumina chiar si pentru cei mai prosti dintre basisti, doar ca acestia refuza sa vada. Ma intreb cat de bou trebuie sa fii ca dupa astfel de declaratii sa mai crezi in independenta justitiei?

| Hombre explică (pentru regis):

Nu te mira, inca nu ai ajuns sa cunosti apogeul de gandire lipsa al gibonilor.

| harciog a răspuns:

M-am saturat,daca observi, cel putin la noi, s-au tot ciondanit si s-au invinuit de aceleasi chestii de la Ceausescu incoace mai rau ca ciobanii pe maidan si, culmea culmilor, exact de aceleasi chestii.Chiar nu v-ati saturat? Probabil ca toti sint posibili puscariabili, ce naibii sa mai zic?

| MMihai a răspuns:

Sunt mulți „ pușcăriabili " în România actuală.
Și Băsescu este un „ pușcăriabil ", așa că nu mă interesează minciunile acestui gunoi.
Un președinte de țară nu face „ lobi ", pentru firme străine, ca să ia pe nimic metale din subsolul Românie, dacă este zdravăn la cap, iar acest „ lobi" înseamnă ori lipsă de sănătate mintală ori că l-au mituit ăia.
Dacă compari cheltuielile și veniturile lor legale, relativ la Familia Băsescu, vei vedea cheltuieli care nu se justifică și atunci înseamnă că a primit mită.

Pentru primirea de mită, el este „ pușcăriabil".

Pentru că legislația penală este foarte proastă, nu va face închisoare, pentru luarea de mită, că nu l-au prins în momentul, când lua mită de la ăia.

Ca să facă cât mai puțin rău României, ar trebui demis la referendum.

| Dandanache a răspuns:

Tati, puscariabili au toti. Conteaza cine e la putere, ca sa decida cine merge la pischirie si cine ramane in continuare bine mersi.

| M25M a răspuns:

Nu incerca sa analizezi ce zice Basescu, sau sa intelegi. Sunt mari sanse ca nici el sa nu fie in stare mai ales ca se va razgandi ori ii va reevalua pe acei psucariabili.

| Hombre explică (pentru M25M):

Mihai pentru mine lucrurile sunt clare, niciodata pe Basescu nu l-am crezut si nici nu l-am votat, il stiu de lichea din timpul Guvernarii CDR. Si la urma urmei e prea subtire sa ma abureasca spusele lui pentru ca sunt doar vorbe pentru giboni nu pentru oameni cu ceva minte.Cel mai mult ma surprins si ma ingrozeste cata populatie a putut sa convinga mincuinile si ineptiile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e greata de el. as da un raspuns mai consistent dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El si gasca lui de PDL-isti sunt puscariabili. tot o musca ei pana la urma, cu boicot sau fara.

| miradoniz a răspuns:

Noi aveam un teren de la bunici...dar era cam prea aproape de Ploiesti,ca sa ne fie bine! Nastase a anuntat ca toate terenurile au fost retrocedate,deci sunt libere la vanzare...un an mai tarziu,apr., am primit si noi 'repartitia oficiala'ca sa spun asa! evident la cuca macaii, pe terenul care ne apartinea se construise deja un Metro!
Apropo de intrebarea ta, acum se intra de la USL la puscarie, cand o sa fie ei la putere, intra PDL la curatenie.Asta e dinamica, si de asta s-au aliat oamenii politici.Pardon,cei care profita cel mai mult de situatia Romaniei.

| Hombre explică (pentru miradoniz):

Momentan Nastase e la reeducare ca asa ii trebuie daca a facut matrapaslacuri si le doresc la toti acelasi aceiasi soarta, e bine totusi ca se mai baga la puscarie intre ei pentru ca numai asa ne mai scapa de rechini. Problema e ca trebuiesc cat mai multi bagati iar cand vine cealata tabara sa procedeze la fel si astfel se elimina singuri, adica auto-curatire daca justitia nu e in stare.Cu cat dusmania de moarte e mai mare intre ei e mult mai bine pentru popor, cu cat creste fratietatea intre ei cu atat o luam in mana mai mult.

| miradoniz a răspuns (pentru Hombre):

Singurul mod ca ei sa ajunga la inchisoare este sa se tradeze, vezi razbune unul pe celalalt.Parerea mea! murdara e si politica asta!
*justitia nu e in stare*-eu cred ca justitia este in stare, exact asta si este.Stiu sigur ca judecatorii care lucreaza cu DNA sunt supusi unor presiuni imense.Amenintarile sunt moneda curenta.

| Hombre explică (pentru miradoniz):

Stiu draga ca sunt presiuni asupra lor, la sensul acesta m-am si referit, "ca cu nu e in stare", dar trebuia sa pun in ghilimele si se intelegea.

| miradoniz a răspuns (pentru Hombre):

Cu politicienii, in general, parerea mea! ah, duc lipsa ghilimelelorhee hee eu le-as fi pus, insa nu am gasit decat stelutele pe tastatura ceha!

| us3r a răspuns:

Probabil ca facea referire la elhee hee daca ajunge inapoi la presedintie isi da el singur demisia ca sa poata merge in fata legii ducandu-i si pe " acei puscariabili"

| us3r a răspuns (pentru us3r):

Iar daca nu ajunge la presedintie laughing il duc obligat fortat "acei puscariabili" care abia il asteapta in preajma lor laughing

| ZOZOKid a răspuns:

Nu are rost sa te iei dupa Base, tipul are obiceiul de a se autocontrazice permanent.