| Gass93sv a întrebat:

Din cate vad si cred, toate locurile la UMF pentru medicina generala si la alte ramuri si facultati sunt aranjate ( admitere ). Din cate am vazut Rromi au locuri speciale ( ceia ce e ok cred happy ). E chiar asa o mizerie?

Răspuns Câştigător
| Cristi19 a răspuns:

Mi se pare ca se exagereaza cu "toate" locurile, da cateva sunt platite ca la orice universitate, dar nu ar da locurile pentru bani daca ar fi numai plante, se tin destule si pentru cei care chiar invata altfel le scade din reputatie cand vor iesi studentii paraleli

Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Goguletzu a răspuns:

La UMF iti garantez ca se intra pe stradanie. Poate sunt cazuri in care s-a intrat cu pile, dar nu cred ca are rost, pentru ca e destul de grea facultate.

| Cristi19 a răspuns:

Dar gandeste-te ca totusi rromi nu sunt deloc favorizati cand vine vorba de locul de munca si degeaba ai facultatea daca nu ai loc de munca. oricum admiterea la medicina este exagerata de grea