| paulutz a întrebat:

Din ce an va fi inlocuit leul cu euro?

Răspuns Câştigător
| Iulyka90 a răspuns:

Initial se vehicula din 2014 dar se pare ca acest lucru va mai dura! Eventual dupa 2020. O zi buna!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In 2014 vom avea salarii mai mari si asta datorita schimbarii monedei de ce? Pentru ca nici-o tara care a intrat cu moneda euro in vigoare nu a avut salarii mici, normele europene impun o viata mai decenta si cei care mananca rahatel nu trebuie luati in seama.

| AxelBv a răspuns (pentru mgtow):

laughing laughing laughing laughing
Serios? Unde rahatel ai vazut tu ca scrie "tarile care adopta euro sunt obligate sa creasca salariile!"
Puiule, salariul este dat de o firma privata, singura obligatie este salariul minim. Majoritatea tarilor care au renuntat la moneda nationala pentru euro au avut un regres economic si o crestere a inflatiei.
Documenteaza-te inainte sa mananci ****.

| mgtow a răspuns (pentru AxelBv):

Ocupate de prostiile tale si continua tu sa iti mananci excrementele, nu da la altii pentru ca mai mult ti le baga in gura ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BNR: România va rata adoptarea euro în 2015. Înlocuirea leului cu moneda unică se duce spre 2019.
http://www.antena3.ro/......89802.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o data fixata!

| tteo92 a răspuns:

Da si dava v-eti avea salarii mai mari, cresc preturile prin magazine si tot acol o sa fie. Desi nu cred ca va aparea niciodata. Cum arata toti moldovenii cu euro laughing

Răspuns utilizator avertizat