| Seven71 a întrebat:

Doar ce am venit din Anglia singur. Din Anglia poti sa mergi cu avionul singur de la 14 ani. Am facut ce facea restul lumii si am semnat declaratie singur ca nu am avut pe nimeni cu mine ca am venit singur. Trebuia sa o semnez? Si pe langa asta sunt nevoit sa stau in carantina? Si nu, nu am covid, am facut test, iar toata lumea in afara de sora mea au prima si a doua doza de vaccin, iar sora mea are programare sa-si faca vaccinul. Nimeni nu are simptome, iar eu sunt negativ.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa stai in carantina, avand in vedere ca Anglia este in zona rosie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carantina obigatorie pentru test negativ.
Liber pentru vaccinati cu schema completa.