| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.
Eu împreună cu fratele meu vrem să plecăm în Anglia cu avionul, dacă ne facem vaccinul putem pleca sau pe lângă vaccin trebuie să prezentăm un test negativ la aeroport ca să putem pleca?
De ce avem nevoie mai exact ca să putem pleca?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista inca o legislație clara pentru calatoria celor vaccinati, o sa apara prin vara probabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Test PCR negativ categoric.

| Denisa0954 a răspuns:

Indiferent daca esti sau nu vaccinat, ai nevoie si de test negativ