| AvalohAlyn a întrebat:

Că tot se votează azi primarii eu vă întreb altceva.
Donald Trump sau Joe Biden pentru America?
Ce e mai bine chiar și pentru România privind alianța politico-strategica?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricine in afara de bufonul de Trump.

| Sonia822 a răspuns:

Haha. Trump e pro populatie, celalalt e impotriva populatiei (adica astia cu covidul, cu masca, cu analize gresite de cancer si diverse boli) Cei din Romania il sustin pe al doilea, si se vede in propaganda. In functie de cine iese, iti va fi influentat vitorul happy In mod pozitiv sau negativ. Clar si la obiect big grin

| goguPatent a răspuns (pentru Sonia822):

Sa fii un antivaxer idiot nu inseamna sa fii propopulatie asa cum il descrii pe Trump. Desi Trump asa cum e el nu cred ca iti împărtășește dorinta pentru conspiratiile ieftine antivaccin.

| Sonia822 a răspuns (pentru goguPatent):

Trump a declarat ca are un copil cu autosm cauzat de injectii, si sunt multe video in care indeamna `` sa nu``

| goguPatent a răspuns (pentru Sonia822):

Nu am auzit pana acum de acesta stire. Daca nu e doar un fake news grosolan, ceea ce pare, atunci Trump e un idiot mai mare decat credeam. Deși din ce stiu eu are destule discursuri provaccinare

| Sonia822 a răspuns (pentru goguPatent):

Lasandu-le la o parte pe cele de covid, care aduc multi bani oricui, poti sa cauti pe Youtube video cu copilul sau cu autism, sunt foarte multe, si apare si unul in care spune clar ca e de la un vaccin, si ca e impotriva, si are mai multe de-a lungul timpului. E vorba de copilul sau facut cu Melania, e vba de Baron

| goguPatent a răspuns (pentru Sonia822):

L am vazut pe Baron ala. Nu am gasit vreun articol care sa zica ca e autist. Am gasit articole cu oameni care isi cereau scuze ca l au facut autist fara dovezi.

In fine, o fi autist, or mai fi 1000 copii autisti sau poate 10.000 de la vaccin. Stii cate milioane sau zeci de milioane de vieti au salvat vaccinurile?

| Sonia822 a răspuns (pentru goguPatent):

Da, dar alea din trecut, nu cele dupa 1990;) Cele dupa 1990 au fie aluminiu, fie mercur. Cand ajung in corp, pe rand, cele 2 elemente reactioneaza si cine stie putina chimie, stie ce se intampla la reactia aluminiu- mercur (timerosal 49 procente) https://www.youtube.com/watch?v=1DCmO74sGlY Sunt f multe video pe tema asta, ma mir ca n-ai gait niciunul. Probabil n-ai cautat deloc. Am ramas suficient de multe, desi destule au fost banate. Inclusiv cele in care T indica cetatenilor americani sa n-o faca, pentru ca tine la sanatatea lor. Au fost sute de astfel de video, care au fost date jos de pe Youtube, in interesul Big Pharma

| goguPatent a răspuns (pentru Sonia822):

Sute de video-uri conspiraționiste. Egale cu zero. Ma bucur ca au fost date jos. E o lupta a netului cu prostia. E bine cand pierde prostia.

Nicio teorie antivaxaer nu poate contrazice ani si ani de beneficii aduse de vaccin.

Nicio teorie antivaxer nu poate contrazice bolile eradicate de vaccin.

Nicio teorie antivaxer nu poate contrazice viețile salvate de vaccin.

Nicio teorie antivaxer nu poate prinde la oameni cu educatie și minte.

| Sonia822 a răspuns (pentru goguPatent):

Tu scrii aici fara sa te fi documentat vreodata. Fara sa fi citit vreun prospect. Fara sa fi citit vreo carte. Fara sa fi citit vreun studiu. Scrii din ce ai auzit la televizuo. Din reportajele platite de big pharma.

| goguPatent a răspuns (pentru Sonia822):

Scriu din bun simt.
Scriu din experienta ca sunt vaccinat la zi.
Scriu si din perspectiva parintilor care sunt medici.

Tu pe de alta parte banuiesc ca te informezi de pe site-uri obscure conspirationiste. Nu de alta, dar dobitocul ala care a pornit toata tarasenia asta cu antivaxer si anume FOSTUL medic "Andrew Jeremy Wakefield" a recunoscut ca a falsificat datele si a publicat niste studii false. Si uite asa de la prostia aia au aujuns toti pe net sa se creada medici... vezi cazul tau.

Deci, sa recapitulam si sa incheiem discuta ca nu vreau sa ma mai lungesc ca am spus tot ce era de spus:
-nu ai studii medicale dar iti dai cu parerea.
-nu exista studii pe bune despre lucrurile astea.
-exista vaccinuri care sunt folosite de ani de zile si rezultatele sunt vizibile, consacrate, dovedite si vizibile pentru oricine.
-99% din medici confirma ca vaccinurile sunt ok si pot fi facute fara probleme.
-in continuare nu ai studii medicale si doar iti dai cu parerea asa ca din momentul asta parerea ta pentru mine este = 0. Acest curent mi se pare o imbecilitate iar adeptii lui niste needucati saraci cu duhul. Atat tot am avut de zis. Sper ca nu faci copii ca vor avea o viata grea cu tine ca parinte si nu e vina lor.

| Sonia822 a răspuns (pentru goguPatent):

Zi-mi cu ce te-ai vaccinat, si-ti trimit prospectul. Denumirea vaccinului. As vrea sa mergi la ai ai parinti si sa-ti spuna (fara sa se uite in prospect) ce contine vaccinul si ce e trecut la capitolul 6.1 efecte secundare :) Prospectul in gasesti si singur pe ema europa sau anm (agentia nationala a medicamentului) De exemplu ror contine hidroxid de sodiu (soda caustica) si la pag 7-8 gasesti efectele secundare asumate de producator ca paralizie, surditate, inflamarea creierului https://www.ema.europa.eu/......ion_ro.pdf

| Bluestar15 a răspuns:

Daca nu iese Trump, retelele de pedofili (a se vedea cazul Epstein, individ care are legaturi cu partidul democrat) isi vor face in continuare de treaba (numai in ultimele luni au disparut 8 milioane de copii la nivel mondial), vor implementa vaccinarea obligatorie (Gates si altii din sfera de influenta a stangii americane au mare interes in directia asta), in lumea araba va fi din nou haos (a se vedea cum era pe vremea lui Obama, cum a aparut isis, cum musulmanii invadau Europa cu milioanele etc.), China va cumpara efectiv o buna parte din Europa, Iranul isi va duce in continuare planurile nucleare, Rusia va continua razboiul din Ucraina (atentie ca nu suntem nici noi departe) si tot asa.Toate lucrurile astea se intamplau pe vremea lui Obama si s-au oprit in mandatul lui Trump. Daca nu iese Trump, asteptati-va sa fie nasol rau pentru Europa.

| goguPatent a răspuns (pentru Bluestar15):

Scoate Gates un Windows cu vaccin? Cat de tembeli sunteti astia care credeti prostiile cu Gates si vaccinurile? Adica va face sa va simtiti mai speciali cand sustineti fake news urile astea?

| goguPatent a răspuns (pentru Bluestar15):

Https://edition.cnn.com/......index.html

Hai ca acum vrea si Trump sa ii bage Gates un cip mic. Ha ha ha