| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Dupa 15 mai, primesc amenda daca nu am masca pe gura?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi cu masca de gaze

| darrio2007 a răspuns:

Doar daca nu o porti in spatii publice inchise si in mijloacele de transport in comun.

| MaryMaria333 a răspuns:

Da. E OBLIGATORIU pentru ca nu a disparut inca virusul

| MikiMIHAI1324 a răspuns:

Sincerrr... nici eu nu sunt fan al acestor metode de prevenție dar le respect pe cât de mult posibil din două motive destul de rezonabile și logice :
Financiar - deoarece bănuiesc că ești și tu conștient că dacă o să treci (fără să vrei *evident*) pe lângă o patrulă de poliție fără masca purtată aceștia nu te vor felicita
Sănătatea - chiar dacă practic nu știu cât % masca + mănușile te apără de ceva, dar măcar merită să încerci să te expui cât mai puțin la virus gen

| roxanamaria13 a răspuns:

Da, cu siguranță!