| blastphemy23 a întrebat:

Dupa cat timp si ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a da la scoala de soferi in Italia?

1 răspuns:
| GPA a răspuns:

Vei avea nevoie de documente necesare la inscrierea pentru obtinerea permisului de conducere:
- cartea de identitate
- cod fiscal
- 3 fotografii pe fond alb, fara ochelari
- permis de sedere
- certificat anamnestic de la medicul de familie

Pentru a obtine permis de conducere in Italia trebuie sa corespundeti cerintelor fizice si psihologice, verificate si atestate de medic si cerintelor tehnice verificate prin examen scris sustinut in limba italiana si test practic de conducere.