| andrei213 a întrebat:

Ce conditii trebuie sa indeplinesti ca sa fi intr-o firma de paza?

7 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Muschi mari, minte putina.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Depinde si ce pozitie vreai sa ocupi in acea firma de paza, in primul rand majoritatea firmelor de paza iti cer la angajare atestat agent paza, poti fi dispecer, agent paza, agent interventie, sofer, pentru fiecare in parte trebuie sa ai anumite calitati, in principiu trebuie sa ai abilitati fizice foarte bune asta se cere mai mult la agentii de interventie, ca agent de paza pe post nu ai nevoie neaparat de acest aspect avand ci sa fi cat decat prezentabil, serios, bun simt etc., ca dispecer trebuie sa fi cat mai spontan sa stapanesti bine limba romana, iar ca sofer trebuie sa ai ceva experienta in soferie,,, pe scurt cam asta e, iti dau un mic sfat sa nu incepi de tanar cu meseria asta ca n-ai sa mai vrei sa lucrezi in alt domeniu apoi, te obisnuiesti sa stai fara sa muncesti n-o sa-ti mai placa munca laughing

| GrigoreVarlam a răspuns (pentru GrigoreVarlam):

Minim 18 ani normal. laughing

| andrei213 explică (pentru GrigoreVarlam):

Mersi de raspuns dar eu doar am intrebatlaughing nu ma intereseaza eu am o meserie imi place o respect si o sa o duc la capat pana nu o sa mai potlaughingnu vreau sa fiu paznic aia sunt niste burtosi grasi care falfaie niste tomfe pe langa ei care pe deasupra, habarnau sa le foloseascahappy.

| GrigoreVarlam a răspuns (pentru andrei213):

True! laughing

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu-ţi trebuie prea multă şcoală, insă trebuie să stai bine cu fizicul.