| AlexDorinel a întrebat:

După voi de ce credeți ca, Citu îl vrea pe Ciolacu premier si a acceptat sa dea jumate de tara sub mana PSD după ce la congres și tot anul zicea ca nu va face alianta cu PSD?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chiar daca pui virgula ("ca, Citu") tot cacofonie este. Mai mult este si o noua greaseala gramaticala. Se putea evita scriind "ca Florin Citu..." Cat despre intreabarea ta, oamenii politici de clasa au o vorba: niciodata sa nu spui niciodata. In politica nu exista dusmanii ci doar adversitati. Doar idiotii isi considera adversarul dusman, inamic. Dar cand pui in fruntea PNL unul care bea si conduce autoturism beat (pacat ca nu se pot vedea analizele! Se banuieste ca a si tras pe nas!), nu si-a platit datoria la banca, ce pretentii sa ai?

| relian a răspuns:

Iara uiti cine conduce tara laughing iti mai repet odata,tara nu este condusa de un om sau de presedinte,este condusa de parlament, deci ce zic aia, va trebuie sa faca Catu si cine mai spui tu.
Nu alege Catu pe cine i se scoala lui, Catu face ce i se spune, cei zice parlamentul, aia va face.
In rest, Catu poate sa zica ca il aduce pe Hristos laughing este fix problema lui ce maninca in particular sau chiar in declaratii.

| Hammurabi a răspuns:

Nu știu, nu mă interesează.
Eu sunt în cealaltă jumătate de țară. laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De handicapați ce sunt ei, de aia.