| tonyc7 a întrebat:

Ce sanse credeti ca are Ciolacu de la PSD sa ajunga premier? In procentaj asa?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca de obicei in asemenea cazuri sansa este de 50%, daca el vrea, pentru restul de 50% trebuie sa vrea si PNL, ca UDMR se va alinia.

| tonyc7 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si PNL ar cam vrea, cam asa se simte...

| Ioandelasal a răspuns (pentru tonyc7):

Si PNL are tot 50% sanse, credeam ca m-am facut inteles cu primul raspuns.

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-l pe AlexDorinel. El se „pricepe" la politica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zero.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Vorbim de sanse reale, nu de sansele pe care ni le dorim noi.

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Cum definești sansele reale, în raport cu cele ne reale?
Dacă dorim ceva, atunci acel lucru încetează de a mai fi real, prin faptul că îl dorim?

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

A fost un fel de a spune. Raspunsul tau de mai devreme mi s-a parut exagerat si neserios. Doream un raspuns realist, zero sanse nu are cum sa aiba!

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Deci din nou, doreai de la mine un răspuns să îți convină ție. Atunci era realist?

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Un raspuns serios si credibil doream. Nimic mai mult. Cand raspunzi ca liderul unui partid, indiferent care ar fi ala, are din start 0 sanse sa ocupe o functie importanta in stat, de la o posta se simte ca e un raspuns exagerat, la care nu poti gasi logica.

| Frank51 a răspuns:

Singurul compromis realizabil de către alianță este cu premier liberal!

| gabicoo a răspuns:

Ciucă va fi premier! Mutarea vine în plic de la Cotroceni!

| Lukasssz a răspuns:

0,01%

| tonyc7 explică (pentru Lukasssz):

Cred ca ai vrut sa scrii 90, 01%?