| AnonimMareMareMare a întrebat:

E legal sa mergi la scoala cu tatuaje?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce nu-i intrezis, e permis

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În zonele acoperite.

| Werrich a răspuns:

Dacă sunt acoperite sigur că poți.

| wj a răspuns:

Daca nu ma insel ar trebui sa existe un regulament de ordine interioara prin care s-ar "reglementa" aspectul elevului si ce poate si nu poate (gen, nu poti merge in lenjerie la scoala, nu poti avea un mohawk de 50cm, etc). Consulta-l in prealabil!

| Rux2000 a răspuns:

Normal,unde scrie va este ilegal?

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Da, nu iti zice nimeni nimic

| Allys19 a răspuns:

In clasa a 8-a am mers la școala cu tatuajul pana la cot in mâneca scurta și nimeni n-a zis nimic.Sa văd acum când intru la liceu ce o sa se întâmple laughing

| AnonimMareMareMare explică (pentru Allys19):

laughing) poti sa-mi arati cum arata tatuajul sa fac o comparatie?

| Dariagall a răspuns:

Logic. Nici nu trebuie sa le acoperi. Eu am un tatuaj pe tot bratul drept si profesorii chiar mi l-au complimentat. Depinde si ce clasa esti adica macar la liceu sa fii daca esti clasa a 8a ce pot sa zic eu nici sa ma machiez nu aveam voie...

| AnonimMareMareMare explică (pentru Dariagall):

Sunt aproape de terminarea liceului, dar ma gandeam sa nu patesc ceva cu legea sau habar nu am

| Dariagall a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Nu patesti nimic. Primul tatuaj l-am facut intr-a 9a, am unul in clasa cu mare cap de mort pe gat deci stai linistit