| mariazet45 a întrebat:

Elena Basescu a ajuns europarlamentar [vai de capu nostru ], va legaliza iarba si marihuana, ce parere aveti? Sincer am crezut ca ia cumparat tatal ei o un joc pentru a-si dezvolta abilitatile, jocul numindu-se "cum sa faci o campanie electorala". M-am inselat jocu se numea "cum sa castigi niste alegeri ". A jucat si a castigat peste 10 ani va fi noul presedinte al Romaniei.

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ce tare base a ajuns si europarlamentar pe langa presedinte si prim-ministru.
Va legaliza iarba? abia astept big grin

13 răspunsuri:
| mariazet45 explică:

Ar fi bine sa nu te bucuri prea devreme pentru legalizarea ierbii, au fost declaratii electorale, nu cu acest lucru se ocupa un europarlamentar. Daca te grabesti mergi la pascut, acolo nu sunt restrictii. Eba, Becali si Vadim vom ajunge de rasu Europei.

| mariazet45 explică:

Pupimikk, acei tineri ar trebui sa iasa in fata si nu vor mai avea loc printre ei fetele si baietii lui tata. Ar trebui sa isi puna punctu lor de vedere, m-am saturat sa il vad pe Cozmin Gusa la tv spunand ca este reprezentatu tineretului, sunt multi tineri destepti si pregatiti, asezati-va in prima banca la conducera acestei tari, dati di coate si razbiti ca altfel veti fi dati la spate de acesti copii a lui tata care avand bani au invatat sa fie aroganti si tupeisti. Pupimik ai spus ca daca ea reprezinta generatia tanara care isi ptrece noptile prin cluburi si daca ei ii va fi bine iti va fi si tie, asa o fi daca zici tu, crezi ca va imparti ceva cu tine? Ca altfel nu stiu cum s-ar putea face acest lucru, nu cred ca daca iti va fi foame si ea va manca vei fi si tu satula.

| elena a răspuns:

De cate ori am mers la vot de atatea ori am fost mai dazamagita, intr-adevar ceva nu este in regula la alegeri, suntem pasnici la acesta actiune dar avem alesi mai rau decat in R.Moldova. De ce nu ma invat minte oare? Eu nu mint, nu-mi place sa mint, va dati seama in ce mocirla traiesc si ma simt de fapt intr-o mlastina puturoasa care ma inghite cite un pic pana imi dau duhaul. Amin pentru mine si minte multa pntru ei.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic.Am mai spus chestia asta. Ea sustine ca reprezinta generatia tanara ce nu sta acasa ci isi pierde noptile prin cluburi.Deocamdata fac parte din "generatia ei tanara"...deci nu`mi va merge rau laughing
Poate ca veti spune ca am o gandire tampita la faza asta... dar ce rost are sa ne ascundem dupa deget? Nu Elena Basescu va salva Romania...la fel cum nu o vor face nici ceilalti europarlamentari.Pe toti ii doare la basca de ceea ce se intampla cu plebea.Pe ei ii intereseaza starea lor...si ca sa fie siguri ca vor ramane in continuare europarlamentari...probabil se vor face ca "aduc in discutie" anumite probleme.
Eu chiar ma bucur ca e Elena Basescu europarlamentara. Macar ea daca e sa "isi bage bani in buzunar" o va face doar pentru ea...nu si pentru familie, rude, amante etc. cum fac altii.Isi va face sa ii fie ei bine...nu tuturor celor din jurul sau...pentru ca toti sunt copilasi din familii potente si cu bani.

N-are ea stofa de politican... dar nici ceilalti nu sunt mai buni.
In schimb...sunt convinsa ca pe viitor lucrurile se vor schimba.Am participat la doua sesiuni ale EYP (European Youth Parliament) si am vazut o gramada de tineri de varsta mea cu potential.Copii inteligenti cu idei foarte bune. Daca ar tine statul cont de ideile celor tineri.ar fi mult mai bine.Deocamdata traim cu niste conducatori ce au crescut cu spiritul comunist adanc infipt in ei.

Ma depaseste politica...asa ca ma rezum la cele spuse mai sus.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Dupa cum am mai spus...ma depaseste politica. Daca imi facea placere sa discut problemele de natura asta...continuam activitatea in EYP...si ma pregateam pentru facultatea de stiinte politice.
Eu mi-am exprimat parerea... din punctul meu de vedere toti sunt la fel. EBA, spre deosebire de altii nu are o gandire comunista.Pe chestia asta ma bazez cand spun ca-mi va fi mai bine.NU europarlamentarii vor salva Romania...stati chill.
Deocamdata am 18 ani neimpliniti ...si asa gandesc.Cand voi avea copii si nepoti... voi gandi altfel.Deocamdata asa vad eu lucurile.
Asta e parerea mea... oricat de stupida li s-ar parea unora.

| DenissaDeea a răspuns:

Elena Basescu nu are pregatirea, abilitatea suficienta de dezvoltata de a reprezinta la europarlamentar''chiar vai de capul nostru''Banii vorbesc! fara cuvinte! vom vedea ce va urma in cativa ani.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Really? i don't watch tvstraight face

| dreamerlainen a răspuns:

Elena Basescu nu poate in niciun caz sa legalizeze de una singura iarba. Ea spunea in campanie doar ca va aduce in discutie acest lucru.
Tinand cont de mediatizarea de care s-a bucurat, era mai mult decat evident ca va castiga. Mai mult, ea a fost pionul care a facut practic Partidul Democrat Liberal sa fie castigator al acestor alegeri.
E clar ca Elena nu are pic de stofa de politician. Cred ca e mult mai potrivita sa defileze pe podium!

| allube a răspuns:

Sper ca EBA stie mai bine engleza decat romana. Cu Becali si cu EBA ne ducem de rapa, vai de capul nostru! Dar o meritam, doar noi ne alegem valorile, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, zi-mi la cine te asteptai sa iasa? Era ceva normal sa iasa "fata lui tata"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"iarba" si "marijuana" sunt acelasi lucru dăşteapto. si e foarte bine, ar pompa niste bani in economie din turism.

| danovy a răspuns:

Abia astept sa legalizeze iarba day dreaming smug \dancing in sfarsitlaughinglaughing

| flash_3280 a răspuns:

Era timpu` sa se faca ceva si in problema asta...sa o legalizeze...de mult astept asta...asta cred ca singura sansa sa iesim din criza... e desteapta elena zice bine ce zice...